Παναιτωλικός Γ.Φ.Σ.
Slidenew20

Χειροσφαίριση Γυναικών 2014-2015| Παραμένει στην κορυφή ο Παναιτωλικός

Στην κορυφή της βαθμολογίας του 1ου Ομίλου της Α2 Κατηγορίας χάντμπολ γυναικών παρέμεινε η ομάδα μας που επιβλήθηκε στο κλειστό του ΔΑΚ Αγρινίου του Σεριφάτου Αιγίου με σκορ 18 - 11.

Η ομάδα του Γιώργου Ραμμόπουλου μπήκε από την αρχή σε ρόλο οδηγού στο παιχνίδι και έφτασε σε μια καθαρή νίκη πετυχαίνοντας την τρίτη της νίκη σε τέσσερις αγώνες. Στα θετικά της αναμέτρησης η δυνατότητα που είχαν όλες οι αθλήτριες να πάρουν αρκετά αγωνιστικά λεπτά.

IMG 5060

Το παιχνίδι ξεκίνησε με την ομάδα μας να μπαίνει δυνατά και να προηγείται 3 - 0 με τη συμπλήρωση πέντε λεπτών, ενώ δευτερόλεπτα αργότερα πέτυχε το 4ο τέρμα. Στο επόμενο δεκάλεπτο οι αθλήτριές μας δε σκόραραν και στο 15ο λεπτό το σκορ ήταν 4 - 1. Όμως στη συνέχεια "ανέβασαν στροφές" και έκλεισαν το ημίχρονο με 9 - 3. Στο δεύτερο ημίχρονο οι πολλές αλλαγές έδωσαν τη δυνατότητα σε αθλήτριες που είχαν μικρότερο χρόνο συμμετοχής, να αγωνιστούν αρκετά, η διαφορά διατηρήθηκε και έκλεισε τελικά στα 7 γκολ και το τελικό 18 - 11.

IMG 5078

IMG 5108

Οι αγωνιστικές υποχρεώσεις για την ομάδα μας ολοκληρώθηκαν για το 2014 και επόμενος αγώνας είναι το Σάββατο 17 Ιανουαρίου στις 15:45 με αντίπαλο τον Α.Σ. Ηλιούπολης 2006 εκτός έδρας.

IMG 5146

IMG 5240
Πεντάλεπτα: 3 - 0, 4 - 0, 4 - 1, 6 - 1, 7 - 2, 9 - 3, 13 - 3, 15 - 6, 16 - 8, 17 - 9, 17 - 11, 18 - 11.

Διαιτητές: Κουρίκας - Τσατσαρώνης.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Γιώργος Ραμμόπουλος): Ταταράκη Τ/Φ, Σπυροπούλου Τ/Φ, Αργύρη Τ/Φ, Συράκου 1, Κορομηλά 3, Κουτσαυτοπούλου 1, Παπαδοπούλου, Μαντέλλου 1, Πουρνάρα 1, Δήμου 5, Θεοδώρου, Πατσέα, Αποστολοπούλου 1, Κοκώνη 5, Τζουμάκα, Κολοβού.

ΣΕΡΙΦΑΤΟ ΑΙΓΙΟΥ (Γιώργος Παπανικολάου): Κωνσταντοπούλου Τ/Φ, Λάγαρη Τ/Φ, Καπάνταη, Παπαδοπούλου, Λαμπροπούλου 2, Ρώση 3, Παπανικολοπούλου 1, Νικολοβγένη 2, Πίκουλα, Παπασταύρου 2, Παπαναγιώτου, Κολοκυθά 1.