Παναιτωλικός Γ.Φ.Σ.
Slidenew20

Χειροσφαίριση Γυναικών 2014-2015| Η πρώτη νίκη για τις κοπέλες του Παναιτωλικού [φωτο-video]

Για τη δεύτερη αγωνιστική του 1ου Ομίλου της Α2 Κατηγορίας χάντμπολ γυναικών η ομάδα μας πέτυχε την πρώτη της νίκη, καθώς επιβλήθηκε με σκορ 15 - 11 του Άρη Νίκαιας στο κλειστό του ΔΑΚ Αγρινίου.

Οι κοπέλες του Γιώργου Ραμμόπουλου μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι, πήραν προβάδισμα μέχρι και 5 τερμάτων, όμως η φιλοξενούμενη ομάδα μείωσε στο γκολ στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου και για ένα δεκάλεπτο το παιχνίδι πήγαινε με τις δύο ομάδες κοντά στο σκορ.

IMG 3003 Αντιγραφή

Από το 45ο λεπτό και μετάη ομάδα μας πήγε πολύ καλά αμυντικά και δέχτηκε ένα τέρμα πριν τη συμπλήρωση 50 λεπτών και ένα ακόμα στα τελευταία δευτερόλεπτα της αναμέτρησης. Επιθετικά στο διάστημα αυτό πέτυχε 5 τέρματα και ουσιαστικά "κλείδωσε" τη νίκη λίγο πριν το 55ο λεπτό όταν η διαφορά έφτασε στα 4 γκολ.

IMG 3013 Αντιγραφή

IMG 3061 Αντιγραφή

Την επόμενη Κυριακή στις 5 το απόγευμα για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος η ομάδα μας αγωνίζεται στο Ναύπλιο με τον τοπικό Αργολικό.

Τα πεντάλεπτα: 4-1, 6-2, 7-2, 7-4, 8-5, 9-7, 10-9, 10-9, 12-9, 13-10, 14-10, 15-11.