Παναιτωλικός Γ.Φ.Σ.
ΧΡΥΣΑ ΚΟΝΤΟΥΡΗ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ

Ήττα του Παναιτωλικού από τη Γ.Ε.Αγρινίου στην 1η Αγωνιστική του Πρωταθλήματος (photos)

Με 64-56 ηττήθηκε στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Α΄ Κατηγορίας της ΕΣΚΑΒΔΕ η ομάδα μας από τη Γ.Ε. Αγρινίου το περασμένο Σάββατο 20 Οκτωβρίου στο ΔΑΚ Αερογέφυρας.

Η ομάδα μας είχε αρκετά καλή εικόνα σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και κόντραρε στο μεγαλύτερο διάστημα τη ΓΕΑ η οποία πέρσι αγωνίζονταν στη Γ' Εθνική κατηγορία. Στο ημίχρονο η ομάδα μας προηγήθηκε με σκορ 33-32 όμως στο τρίτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι πήραν τη διαφορά και έφτασαν στην τελική επικράτηση.
Πρώτος σκόρερ για τον Παναιτωλικό ήταν ο Πάρδος με 18 πόντους και ακολούθησε ο Αρκούδας με 10, και για τη ΓΕΑ ο Δάρλας με 23 πόντους και ακολούθησε ο Γεωργούλας με 10.

Δεκάλεπτα: 12 - 12, 21 - 20, 11 - 23, 12 - 9.

Διαιτητές: Διαμαντής - Καββαδάς.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ Γ.Φ.Σ. (Σωτήρης Σταμούλης): Αραχωβίτης 8(2), Πάρδος 18, Αρκούδας 10, Ραγκαβής, Σταμούλης 6, Τασιούλης Ι. 3(1), Μαυρομάτης, Τασιούλης Χ. 4, Καλλιακμάνης 4, Σύρρος 1.

Γ.Ε. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Σωτήρης Φαράντος): Ντάλλας, Τσιτσικάος, Φωτιάδης 8, Σταμουλάκης 9(1), Σούρλας 5, Δάρλας 23(5), Κρέλιας, Λειβαδάς 2, Τσάνος, Γεωργούλας 10(2), Ξανθόπουλος, Βασιλείου 7

Επόμενη Αγωνιστική για την ομάδα μας η εκτός έδρας αναμέτρηση με τον ΠΑΣ Ναυπάκτου το Σάββατο 27 Οκτώβρη.

Τελευταία τροποποίηση στιςΔευτέρα, 22 Οκτωβρίου 2018 22:44