Παναιτωλικός Γ.Φ.Σ.
PAGKORASIDES 1
ΧΡΥΣΑ ΚΟΝΤΟΥΡΗ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ

Ήττα για την αντρική ομάδα μπάσκετ στη Βόνιτσα

Στον τελευταίο αγώνα του πρώτου γύρου του πρωταθλήματος της Α΄ΕΣΚΑΒΔΕ η ομάδα μας ηττήθηκε εκτός έδρας από τον Α.Ο. Βόνιτσας με σκορ 72-69.

Το παιχνίδι είχε συναρπαστική εξέλιξη με εναλλαγές στο προβάδισμα. Στην ομάδα μας στοίχισε το γεγονός πως κατέβηκε με τρεις βασικές απουσίες σε έναν αγώνα που κρίθηκε στις λεπτομέρειες.

Σημαντική ήταν η παρουσία των φιλάθλων μας τους οποίους ευχαριστούμε που στάθηκαν δίπλα στην ομάδα μας σε ένα εκτός έδρας παιχνίδι.

Διαβάστε περισσότερα...

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για την αντρική ομάδα μπάσκετ του Παναιτωλικού

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για την αντρική ομάδα καλαθοσφαίρισης του Παναιτωλικού που επικράτησε του Γρ.Λιακατά με 66-48 στο Αιτωλικό την Κυριακή 9/12.

Η ομάδα του Παναιτωλικού πήρε από την αρχή διαφορά 10-12 πόντων η οποία στην πορεία έφτασε και τους 18 πόντους ενώ σε κανένα σημείο του αγώνα δεν αμφισβητήθηκε η υπεροχή της. Από τη νικήτρια ομάδα ξεχώρισαν ο Σταμούλης με 15 πόντους και ο Πάρδος με 13, ενώ από το Γρ. Λιακατά ο Γκανιάτσος με 12.

Νίκη για τον Παναιτωλικό και δυναμική παρουσία των φιλάθλων

Σημαντική νίκη σημείωσε η ομάδα του Παναιτωλικού επί των Αργοναυτών με 64-56 το Σάββατο 1 Δεκεμβρίου στα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος, γεγονός που την έφερε και πιο ψηλά στη βαθμολογία. Πρόκειται για τη δεύτερη νίκη της ομάδας μας στο πρωτάθλημα, με κορυφαίους τους Πάρδο και Σταμούλη με 18 πόντους ενώ και ο Αραχωβίτης έκανε μια πολύ καλή εμφάνιση σημειώνοντας 9 πόντους και 3 τρίποντα στο δεύτερο ημίχρονο.

Ήττα του Παναιτωλικού από τη Γ.Ε.Αγρινίου στην 1η Αγωνιστική του Πρωταθλήματος (photos)

Με 64-56 ηττήθηκε στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Α΄ Κατηγορίας της ΕΣΚΑΒΔΕ η ομάδα μας από τη Γ.Ε. Αγρινίου το περασμένο Σάββατο 20 Οκτωβρίου στο ΔΑΚ Αερογέφυρας.